Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sevilay Pezek Yangın

Merck Grup Global İnsan Kaynaklarına bağlı Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya’dan sorumlu bölgesel Yetenek ve Gelişim Direktörü olarak görev yapan Yangın, İlaç, Perakende, FMCG,  Telekomünikasyon ve Bilgi Tekonolojileri alanında olmak üzere 17 yılı aşkın deneyime sahiptir.

İş hayatına Pınar Süt’te planlama mühendisi olarak başlayan Yangın, İzmir Ticaret Borsası bünyesinde Chicago Board of Trade ve Deutsche Bank işbirligi ile Türkiye’nin ilk Vadeli İşler Borsasını kuracak olan ekibe transfer olarak insan yönetimi kariyerine başlar. Telsim ve Koç Grubu Şirketlerinde İnsan Kaynakları sistemlerinin kurulması, eğitim, yetenek yönetimi ve gelişimi alanlarında yoğun olmak üzere uzman ve yöneticilik rolleri üstlenir. 2006 yılında Serono İlaç’a geçerek İnsan Kaynakları departmanını kurar ve yeniden yapılanma, yönetim ekibinin kurulması, Merck KGaA’nın Serono’yu satın almasıyla Global olarak SHRM mükemmeliyet ödülünü alan birleşme ve değişim sürecinin yönetilmesi ve Kimya Bölümü’nün kurulmasında rol oynar.

Insights ve liderlik akredite eğitmeni ve yönetici koçu olan Yangın, organizasyon değişim sürecini yönetmek, yenilikçi yetenek yönetimi ve gelişim süreçlerinin tasarlanması ve uygulanması, birleşme ve satınalma süreç yönetimi, stratejik ve müşteri odaklı İnsan Yönetimi sistemlerinin oluşturulması ve yönetilmesi konusunda geniş bilgi ve deneyim sahibidir. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans mezunu olan Yangın, evli ve bir kız çocuğu annesidir. 2002 yılından beri PERYON Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulunda aktif yer alan Yangın, Bilgi Yönetimi platformunun kurulması, KOBİ’lerde iş güvenliği ve sağlığı projelerini gerçekleştirdi ve 2014 Mart ayı itibarıyla PERYÖN Genel Başkanlığını yürütmektedir.