Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sevilay Pezek Yangın

Medtronic Turkiye, Bati Asya ve Levant Bölgesi Insan Kaynaklari Direktörü olarak gorev yapan Yangın, Medikal Cihazlar, Yasam Bilimi, Sağlık, Perakende, FMCG,  Telekomünikasyon ve Bilgi Tekonolojileri alanında olmak üzere 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

İş hayatına Pınar Süt’te planlama mühendisi olarak başlayan Yangın, İzmir Ticaret Borsası bünyesinde Chicago Board of Trade ve Deutsche Bank işbirligi ile Türkiye’nin ilk Vadeli İşler Borsasını kuracak olan ekibe transfer olarak insan yönetimi kariyerine başlar. Telsim ve Koç Grubu Şirketlerinde İnsan Kaynakları sistemlerinin kurulması, eğitim, yetenek yönetimi ve gelişimi alanlarında yoğun olmak üzere uzman ve yöneticilik rolleri üstlenir. Merck Ilac Turkiye İnsan Kaynakları departmanını kurar ve yeniden yapılanma, yönetim ekibinin kurulması, Merck KGaA – Serono ve Millipore satin almalari sureclerinde, birleşme ve değişim sürecinin yönetilmesi ve Kimya Bölümü’nün kurulmasi, Merck Global IK transformasyon surecinde etkin rol oynadi ve MEA ve EMEA Yetenek Yonetimi ve Gelisimi Uzmanlik Merkezleri liderlik rollerinde bulundu.

Insights ve liderlik akredite eğitmeni ve yönetici koçu olan Yangın, organizasyon değişim sürecini yönetmek, yenilikçi yetenek yönetimi ve gelişim süreçlerinin tasarlanması ve uygulanması, birleşme ve satınalma süreç yönetimi, stratejik ve müşteri odaklı İnsan Yönetimi sistemlerinin oluşturulması ve yönetilmesi konusunda geniş bilgi ve deneyim sahibidir. INSEAD Degisim Yonetimi Master programina devam eden Yangin, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans mezunu,  evli ve bir kız çocuğu annesidir. 2002 yılından beri PERYON Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulunda aktif yer alan Yangın, Bilgi Yönetimi platformunun kurulması, KOBİ’lerde iş güvenliği ve sağlığı projelerini gerçekleştirdi. 2014 – 2017 donemi PERYÖN Genel Başkanı ve Dünya Insan Yonetimi Federasyonu Kongre Yonetim Kurulu üyesi olarak gorev yapan Yangin, insan yonetimi alanında Kadin ve Genc istihdamının geliştirilmesi, KOBI’lerde Insan Yonetimi ve Is Güvenliğinin iyileştirilmesi konularında gonullu calismalarina devam ediyor.