Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Anı yaşayabilmek

Sevgili PY Okurları,

Her sene olduğu gibi bu sene de, sizlere layık bir kongre hazırlamak için yüksek bir tempoyla ekip olarak çalışıyoruz. Kongrenin insan yönetimine gönül vermiş, kendini güncel tutmak ve bu alanda bilgi paylaşımında bulunmak isteyen profesyoneller ve hayat boyu öğrenenler için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, sizlerle tekrar bir arada olmak için de çok heyecanlıyız.

Hayat boyu öğrenci olabilmek, değişime ve yeniliklere açık olmak çok önemli. Bunu yazmak kolay, ancak hayatımıza ne kadar uygulayabiliyoruz?

Şanslıyım, benim iyi bir akıl hocam var. Kızım Alya 3 yaşında ve benim, “birçok öğrenilmiş gerçeğin aslında varsayım” olduğunu farketmemi sağlıyor.

Akşamları Alya, ben ve eşim evimizin yakınlarındaki bir parka gideriz. Ancak bir türlü parka ulaşamayız. Kızım yoldaki çiçekleri tek tek koklar, salyangozun başında bir keşif yapar, kedilere merhaba der… Süs havuzunun yanında bulunan çer çöp ellenerek, mutlaka suyla haşır neşir olunur. O tüm bunları yaparken anın tadını çıkarır ve hayatı keşfeder. Benim ise kafamda; çiçeğin içinde arı var mı, salyangozu bilmeden ezebilir mi, kedi tirmalar mi, havuzdan mikrop kapar mı düşünceleri gezer.

Bir gün aslında parka gitmenin onun değil, eşimle benim hedefimiz olduğunu; kızımın sadece içinde bulunduğu anla ilgilendiğinin farkına vardım. O zamandan beri ben de aynı şeyi yapmaya başladım. Onunla birlikte çiçekleri kokluyoruz, suyun kenarındaki çer çöple oynuyoruz, onlara isimler takıp hikayeler anlatıyoruz. Yaşadığımız anları birlikte paylaşıyoruz ve paylaştığımız anlar bizim oluyor.

“Anı yaşamak” henüz farkına vardığım ve öğrenmek için üzerinde çalıştığım bir konu oldu.

O an yaptıklarımız “dünümüzü”oluşturuyor ve “yarınımızı” şekillendiriyor. Sürekli bir telaş içerisinde ileriye bakmak ya da geçmişle hesaplaşmak yerine o ana odaklansak hayatımız ve başkalarının hayatı nasıl değişirdi merak ediyorum.

Birçok firma ve üyelerimiz bana Türkiye’de insan yönetiminin gelişimine biz de destek olmak istiyoruz ne yapabiliriz diye soruyorlar. Her yıl düzenlediğimiz ve Avrupa’nın en büyük İnsan Yönetimi kongremize katılarak, paylaşımda bulunarak, destek olarak bu misyonumuza katkıda bulunabilirsiniz.

Yaptığımız tüm projeler ve etkinliklerle Türkiye’de insan yönetimini geliştiriyoruz. Sizi de bu “an”larımızın parçası olmaya davet ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

No Comments Yet.

What do you think?