Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Kadın olmak

Değerli PY Okurları,

Zaman hızla akıyor, yeni yılın ilk aylarını geride bırakıp bahara merhaba dediğimiz günlerdeyiz. Mart ve Nisan ayı birçok global ve kurumsal şirkette yeni yılın hedeflerinin belirlendiği ve ücretlerle ilgili ayarlamaların yapıldığı yoğun geçen aylardandır. İşte bu yoğun günlerimizde sevgili PERYÖN dostu Murat Yeşildere’nin moderatörlüğünde kongre danışma kurulumuzu gerçekleştirdik. Alanında uzman profesyoneller, yöneticiler ve akademisyenlerle insan yönetenlerin masasındaki konuları tartıştık. Her sene olduğu gibi 2015 ve 2016 Dünya kongrelerimizde iddalı, özgün konuları insan yönetimi profesyonelleriyle buluşturmak ve Türkiye’de İnsan Yönetimini gönüllülerimizle geliştirmek için hep birlikte kolları sıvadık.

Bugün Türkiye’de mevcut insan yönetimi sistemlerinin birçoğu Dünya ile yarışır durumda ve PERYÖN tüm bunların paylaşılması için birbirinden etkin platformlar sunmaya devam ediyor. Gönüllülerimizin ve insan yönetimine katkıda bulunmak isteyen öncü firmalarımızın da desteğiyle; Kongre, zirveler, akademi, yayinlar, üyelerle toplantılar, ikmetre gibi araçlar insan yönetimi alanında çalışan birçok profesyonele ulaşıyor.

Çoğu zaman gönüllü aktivitelerimizi güneş ışığından faydalanarak büyüteçle ateş yakmaya benzetiyorum. Bir kere ateş yandı mı gerisi geliyor. Ateşi yakana kadar canla başla ve odağımızdan ayrılmadan çalışmamız gerekiyor. Geçtiğimiz ay KOBİ’lerde insan yönetimi odak alanımızla ilgili ilk ateşimizi gonulden verilen desteklerle yaktık. Bu alanda ateşimizi kuvvetlendirecek gönüllü bireysel ve kurum destekleriyle yolumuza güçlenerek devam edeceğiz.

Sizlerle iletişimimiz ne kadar kuvvetli olursa PERYÖN’ün o kadar çok katma değer ve fayda yaratacağını düşünüyoruz. Sosyal medya ve intranet üzerinden daha etkin iletişim kurabileceğimiz platformlarla ilgili çalışmalarımıza başladık. Unutmayın her zaman görüş, öneri ve katkılarınıza ihtiyacımız var.

İş dünyasında çalışan kadın olmak bir macerayken bunun üzerine liderlik rollerinde ve anne ya da farkli sorumluluklara sahip olmak duruma ayrıca “survivor” tadı da katıyor. Erkeklere göre negatif başladığın iş hayatında sürekli kendine süper bir kahraman olmadığını sadece insan olduğunu hatırlatmak durumunda kalıyorsun. Çocuğuna ya da diğer sorumluluklarına yeterince zaman ayıramadığın zaman suçluluk duyuyorsun. Öte yandan erkeklerin bu konuda oldukça rahat olduklarını , kimsenin onları suçlamadığını gözlemliyorsun.

Bir de aydın olduğunu düşündüğün insanların bile “kadın kariyer peşinde koştuğu için çocuklarını bakıcıların büyüttüğünü ve bu yüzden şımarık bir neslin yetiştiğini” söylediği bir ortamda olduğunu farkettiğinde şaşırıyorsun.

Çok işimiz var, çok… Haydi yürekleri ve hayalleri büyük insan yonetimine gönül veren tüm arkadaşlarım; her insanın tam ve eksiksiz olduğunu, tüm farklılıklarıyla içindeki potansiyeliyle eşsiz olduğunu anlatmaya hep birlikte devam edelim. Dünyayı kurtarmak size mi kaldı diyenlere inat, aydınlıktan bakmaya ve ilerlemeye devam…

Sevgiler,

No Comments Yet.

What do you think?